Hooldage oma küttekollet regulaarselt

Hooldage küttekollet ja lõõre regulaarselt

Küttekolde kanaleid tuleks kontrollida ja puhastada vähemalt kord kütteperioodi jooksul. Lõõride ja küttekolde puhastamisel tuleb kinni pidada riigi- ja regioonispetsiifilistest juhistest ja eeskirjadest. Kui märkate, et küttekolde tõmme on nõrgenenud, tuleks puhastada varem.

  • Puhastage alati enne kütmist tuharest.
  • Võtke tuhk ära enne, kui tuhakast täis saab.

Hoolikas resti puhastamine tagab, et põlemisõhk pääseb takistamatult sisse, mis hoiab ära ka resti ülekuumenemise ja purunemise.

Vaadake järgi oma küttekoldega kaasasolevast juhendist.

Materjalina on voolukivi väga vähe hooldust vajav looduslik toode.

Voolukivi ei absorbeeri rasvu, seega kogu mustus, mis tekib nt toiduvalmistamise ajal, jääb kivi pinnale ja on hõlpsasti puhastatav.

Nõuandeid puhastamiseks:

  • Ukseklaasi saab puhastada klaasipuhastusvahendiga, keraamilist ahjupealset puhastuslahuse või tuha ja niiske paberkäterätiga.
  • Puhastage küttekolle tolmust ja prahist pehme harjaga või kasutage ettevaatlikult tolmuimeja harjaotsakut.
  • Pühkige tolm ja kerge mustus voolukivist küttekolde pinnalt niiske puhastuslapiga, kui koristate ülejäänud kodu.
  • Kui teile meeldib kasutada puhastuslahust voolukivist küttekolde pinnal, siis sobib üldine puhastuslahus või nt ökoloogiline universaalne ahju puhastusvahend.
  • Kui voolukivist küttekolde pinnale on pikema aja jooksul kogunenud steariini või muid plekke, võib nende eemaldamiseks kasutada rasvaärastusvahendeid, nagu pidurite puhastusvahend. Veenduge aine sobivuses voolukivipinnale, proovides seda mõnel varjatud pinnal. Tähtis! Rasvaärastusvahendid võivad kergesti süttida, seega ärge kasutage neid kuuma küttekolde lähedal ega lahtise tule korral.

Leidke lähim edasimüüja ja paigaldusteenus

Kas soovite uurida NunnaUuni tootevalikut lähemalt? Kas vajate abi paigaldamisel? Siit võite leida lähima edasimüüja ja ettevõtte pakutud paigaldusteenused.

Leidke lähim edasimüüja ja paigaldusteenus

Kas on küsimusi toote kohta?

Kas teil on küsimusi meie toodete kohta? Meie eksperdid vastavad meeleldi kõigile teie küsimustele.

Võtke meiega ühendust